789-06-41; 094 945-66-41
063 137-51-07; 097 224-18-30
067 208-38-34

Про розгляд подання заступника прокурора міста Одеси

21 февраля 2015 г.

Рішення
Одеської міської ради
№3961-VI від 09.10.2013р.
На адресу Одеської міської ради надійшло подання заступника прокурора міста Одеси від 19.07.2013 року № 07/1-7690вх13 про скасування рішення Одеської міської ради від 18.07.2013 року № 3646-VI «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у місті Одесі».
У зазначеному поданні порушено питання скасування рішення Одеської міської ради від 18.07.2013 р № 3646-VI «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у місті Одесі» у зв’язку з порушенням порядку прийняття регуляторних актів, встановленого Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Регламенту Одеської міської ради VI скликання, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 06.12.2010 року № 3-VI.
Уважно розглянувши надане подання та здійснивши ретельний аналіз чинного законодавства, яким керувалась Одеська міська рада під час прийняття відповідного рішення, Одеська міська рада дійшла наступного висновку.
Прийнятий проект рішення є регуляторним актом. Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» основними принципами державної регуляторної політики, зокрема, є принципи передбачуваності, прозорості та врахування громадської думки, тобто послідовності регуляторної діяльності, відповідності її цілям державної політики, а також планам з підготовки проектів регуляторних актів, що дозволяє суб'єктам господарювання здійснювати планування їхньої діяльності; та відкритості для фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань дій регуляторних органів на всіх етапах їх регуляторної діяльності.
Вказані принципи відображаються у встановленій Законом процедурі прийняття регуляторних актів, яка включає в себе: планування діяльності з прийняття регуляторних актів, оприлюднення проектів разом з аналізами їх регуляторного впливу, громадське обговорення проектів регуляторних актів.
Планом діяльності Одеської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік, затвердженим рішенням Одеської ради від 19.02.2013 року № 2746-VI, заплановано розробку проекту рішення «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Одесі» (пункт 3 Плану).
На виконання відповідного Плану діяльності, на офіційному сайті
м. Одеси та в газеті «Думська площа» було розміщено проект рішення, розроблений постійною комісією Одеської міської ради з законності, правопорядку і реалізації державної регуляторної політики разом з аналізом його регуляторного впливу.
На виконання розпорядження Одеського міського голови від 13.03.2013 року № 218-01р, 02 квітня 2013 року було скликано та проведено у приміщенні кінозали Одеської міської ради громадські слухання щодо обговорення проекту рішення Одеської міської ради «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Одесі», за результатами яких, проект регуляторного акту був рекомендований до розгляду на засіданні сесії Одеської міської ради після врахування наданих пропозицій та зауважень.
Тобто, на момент внесення на розгляд Одеської міської ради доопрацьований з урахуванням всіх наданих пропозицій та зауважень проект рішення п. 3.4. (I редакція) відповідав вимогам щодо розробки та прийняття регуляторних актів, встановлених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Статутом територіальної громади міста Одеси, затвердженим рішенням Одеської міської ради від 25.08.2011 року № 1240-VI.
Відповідно до ст. 36 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин:
- відсутній аналіз регуляторного впливу;
- проект регуляторного акта не був оприлюднений.
У разі виявлення будь-якої з цих обставин орган чи посадова особа місцевого самоврядування має право вжити передбачених законодавством заходів для припинення виявлених порушень, у тому числі відповідно до закону скасувати або зупинити дію регуляторного акту, прийнятого з порушеннями.
В той же час, напередодні проведення засідання сесії Одеської міської ради, до проекту, який було рекомендовано до розгляду на засіданні сесії Одеської міської ради за результатами проведення громадських слухань було внесено зміни, які не були доведені заздалегідь до відома депутатів Одеської міської ради, як цього вимагає Регламент Одеської міської ради VI скликання, в той же час, прийнятий проект було оприлюднено разом з аналізом його регуляторного впливу, а отже були відсутні підстави не прийняття проекту та його скасування.
З огляду на викладене, з метою дотримання порядку доведення до відома депутатів Одеської міської ради проекту відповідно до вимог Регламенту Одеської міської ради VI скликання, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 06.12.2010 року № 3-VI, керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Одеська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Подання заступника прокурора міста Одеси від 19.07.2013 року № 07/1-7690вх13 про скасування рішення Одеської міської ради від 18.07.2013 року № 3646-VI «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у місті Одесі» – задовольнити частково.
 

2. Скасувати рішення Одеської міської ради від 18.07.2013 року № 3646-VI «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у місті Одесі» та привести Правила розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у місті Одесі у відповідність до вимог чинного законодавства, затвердивши їх у новій редакції (додаються).
 

3. Про прийняте рішення повідомити заступника прокурора міста Одеси.
 

4. Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради оприлюднити це рішення у засобах масової інформації у встановленому законом порядку.
 

5. Юридичному департаменту Одеської міської ради у місячний термін провести аналіз нормативно-правових актів Одеської міської ради та її виконавчого комітету, зокрема положень про виконавчі органи Одеської міської ради, з метою приведення їх у відповідність з цими Правилами, розробити проекти відповідних рішень та вжити заходи щодо внесення їх на розгляд Одеської міської ради та її виконавчого комітету.
 

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії із законності, правопорядку і реалізації державної регуляторної політики; з екології та надзвичайних ситуацій; з планування забудови територій та архітектури; з економічної, інвестиційної політики та торгівлі.
 
 
Міський голова                                                               О. Костусєв


Додаток до рішення

Одеської міської ради від 09.10.2013р. №3961-VI

 

ПРАВИЛА

розміщення тимчасових споруд

для провадження підприємницької діяльності у м. Одесі

 

 

  1. 1.                ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1.                  Правила розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для провадження підприємницької діяльності у м. Одесі (далі – Правила) розроблені на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 244 від 21.10.2011р «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» та врегульовує питання розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі – ТС) та елементів вуличної торгівлі (далі – елементи торгівлі) на території міста Одеси.

1.2.                   Правила регулюють відносини між органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання, незалежно від форм власності, які виникають в процесі розміщення та експлуатації тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та елементів торгівлі.

1.3.                   Метою та завданнями цих Правил є:

- запровадження єдиних процедур при розміщенні тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності та елементів торгівлі;

- створення сприятливих умов для здійснення господарської діяльності у сфері розміщення ТС та елементів торгівлі в комерційних цілях;

- упорядкування елементів міського середовища задля подолання проблем безсистемного, хаотичного розміщення та перенасиченості міського простору ТС та елементами торгівлі;

- створення передумов для можливості скерованого, прогнозованого розвитку міста за допомогою єдиної електронної бази даних ТС в м. Одесі;

- забезпечення сприятливих умов для жителів міста щодо задоволення дрібних соціально-побутових потреб шляхом користування послугами, які надаються власниками (користувачами) ТС та елементів торгівлі, що спрямовано на підвищення якості проживання, відпочинку та оздоровлення населення;

- планування потреб міста;

- застосування механізмів впливу на розвиток об'єктів інфраструктури міста;

- реалізація принципу організаційної єдності задля спрощення процедури отримання паспорту прив’язки.

1.4.         У зазначених Правилах, нижче наведені терміни вживаються у такому значенні:

  • Архітектурний тип ТС (далі – архітип) - зовнішній архітектурний вигляд ТС із розміщенням інформації про її власника (користувача), назви продукції та/або послуг, які надаються. При розташуванні ТС відповідно до схеми розміщення ТС застосовуються типові ТС;
  • Договір на право тимчасового користування місцями для розташування ТС – двосторонній договір, укладений між власником (користувачем) ТС та Уповноваженим органом, що визначає їх взаємні права та обов’язки щодо користування місцями для розміщення ТС, які перебувають у комунальній власності;
  • Договір на право тимчасового користування місцями для розташування елементів вуличної торгівлі -  двосторонній договір, укладений між власником (користувачем) елементу торгівлі та Уповноваженим органом, що визначає їх взаємні права та обов’язки щодо користування місцями для розміщення елементів торгівлі, які перебувають у комунальній власності;
  • Елементи вуличної торгівлі - це окремо розташовані торгівельні автомати, лотки, ємності, торговельне обладнання, низькотемпературні прилавки, інші пристрої для роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності, платіжні термінали, паркомати, споруди соціально-культурного чи іншого призначення, що не відносяться до ТС, відкриті (літні) майданчики, у складі яких відсутні помости, огорожі, намети, шатри;
  • Ескіз фасаду у кольорі М 1:50 – це виконана у кольорі М 1:50 у графічній формі образна характеристика споруди, її розпланування, конструктивне вирішення, технічне обладнання або композиція ансамблю, його зв'язок з навколишнім середовищем, тощо;
  • Заявник (замовник) - суб'єкт господарювання, який має намір розмістити або привести існуючу ТС, елемент торгівлі у відповідність до цих Правил;
  • Зелена зона – територія відкритої земельної ділянки, що перебуває у межах території міста Одеси, на який знаходяться однорічні (багаторічні) рослини та/або газонна трава, кущі, тощо;
  • Комплексна схема розміщення ТС – текстові та графічні матеріали, розроблені у відповідності до вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою, якими визначаються місця розташування ТС у межах окремої вулиці, скверу, бульвару, провулку, площі, майдану, узвозу тощо, а також єдині типи, візуальні та конструктивно-технічні характеристики ТС;
  • Лист-рішенняписьмове повідомлення яке надається особі, яка подала заяву на розміщення елементу торгівлі, відповідною за територіальною ознакою місця розміщення елементу торгівлі районною адміністрацією Одеської  міської ради;
  • Паспорт прив’язки ТС (далі – паспорт) – документ, та додані до нього текстові та графічні матеріали, що визначають тип, зовнішній вигляд, конструктивно-технічні характеристики та місце розташування ТС з прив’язкою до місцевості та відображенням наявних містобудівних обмежень, а також умови інженерного забезпечення ТС;
  • Пересувна ТС (збірно-розбірна) – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності, у тому числі спеціальні причепи та напівпричепи (згідно з ДСТУ 2984-95 «Засоби транспортні дорожні»), а також відкриті (літні) майданчики, за виключенням майданчиків, у складі яких відсутні помости, огорожі, намети, шатри;   
  • Повідомлення про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС – документ, виданий управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради, в якому визначені умови розміщення ТС, місце встановлення ТС та який є підставою для видачі паспорта прив’язки та укладення договору на право тимчасового користування місцем під розміщення ТС;
  • Прилегла територія – територія для благоустрою та обслуговування ТС, межі якої визначаються у паспорті прив’язки ТС;
  • Протиправно розміщена ТС – тимчасова споруда, яка характеризується хоча б однією з наступних ознак:

- розміщується без отримання оформленого у встановленому порядку паспорту прив’язки;

- розміщується без укладеного з Уповноваженим органом договору на право тимчасового користування місцями для розташування ТС, або термін дії якого закінчився;

- продовжує розміщуватись після закінчення терміну дії паспорту прив’язки, у тому числі у випадку анулювання паспорту прив’язки чи відмови у його продовженні або його недійсності;

- розміщується з недотриманням хоча б одного з визначених паспортом прив’язки параметрів щодо типу, розміру ТС та/або місце розташування якої не відповідає місцю, визначеному у паспорті прив’язки;

- експлуатується з порушенням вимог чинного законодавства України та цих Правил, що встановлено Уповноваженим органом;

  • Протиправно розміщений елемент вуличної торгівлі – елемент торгівлі, який характеризується хоча б однією з наступних ознак:

-      відсутня позитивна відповідь у вигляді листа-рішення, про можливість розміщення елементу торгівлі;

-            розміщується без укладеного з Уповноваженим органом договору на право тимчасового користування місцями для розташування елементів торгівлі, або термін дії якого закінчився;

-            розміщується з недотриманням визначених у договорі параметрів щодо типу, розміру способу розміщення та опису елемента торгівлі або місце розташування якого не відповідає місцю, визначеному у договорі;

- експлуатується з порушенням вимог чинного законодавства України та цих Правил, що встановлено Уповноваженим органом.

  • Споруда соціально-культурного призначення – окремий торгово-комерційний об’єкт, чи група торгових об’єктів сфери послуг, зосереджених в одному місці та керованих, як єдине ціле, чи як окремі об’єкти комплексу, які за своїми типами, розмірами і місцезнаходженням функціонально відповідають потребам обслуговуваної чи торгівельної зони чи території;
  • Стаціонарна ТС – тимчасова споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей, по зовнішньому контуру має площу до 30 кв. м та висоту не більше 4м (кіоск, павільйон тощо);
  • Схема благоустрою ТС - схема, виконана замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 із зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення території, прилеглої до ТС (розташування квітників, під'їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами мощення тощо);
  • Схема розміщення групи ТС – документ, та додані до нього текстові та графічні матеріали, що визначають способи розміщення декількох ТС поряд в одному місці з прив’язкою кожної окремої ТС до місцевості та відображенням меж і обсягу благоустрою прилеглої території;
  • Тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (ТС) – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту;
  • Типові ТС – види ТС, виконані за проектами повторного використання; 
  • Уповноважений орган – управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради, виконавчий орган Одеської міської ради, визначений Одеською міською радою для регулювання діяльності з дотримання фізичними та юридичними особами Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у місті Одесі;
  • Управління – управління архітектури та містобудування Одеської міської ради, виконавчий орган Одеської міської ради, який виконує функції та задачі у сфері діяльності з розміщення та експлуатації ТС, покладені на нього чинним законодавством та цими Правилами; 
  • Управління надання адміністративних послуг – виконавчий орган Одеської міської ради, єдине приміщення у якому представники місцевих дозвільних органів провадять діяльність з видачі документів дозвільного характеру та документів, необхідних для їх отримання (переоформлення, видача дублікатів, анулювання), у визначений та узгоджений між ними час;
  • Ярмарок - захід, безпосередньо пов'язаний з роздрібною або оптовою торгівлею, з застосуванням елементів торгівлі і який проводиться регулярно в певному місці та у визначений строк.

 

 

  1. 2.                ЗАВДАННЯ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ УПОВНОВАЖЕНОГО ОРГАНУ

 

2.1.         Уповноважений орган:

 - впроваджує Правила розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Одесі;

- розглядає заяви юридичних осіб та фізичних осіб щодо можливості розміщення ТС;

- забезпечує економічно ефективне використання місць, що перебувають у комунальній власності, для розміщення ТС;

- здійснює утримання та ведення Бази даних тимчасових споруд (далі - БД ТС), у тому числі створення, супроводження програмного забезпечення БД ТС, технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист даних, що в ній містяться;

- укладає договори з власниками (користувачами) ТС на право тимчасового користування місцями для розташування ТС, а також елементів  торгівлі у випадках, передбачених цими Правилами;

- забезпечує повноту сплати за користування вказаними місцями власниками (користувачами) ТС та елементів торгівлі;

- здійснює інвентаризацію, а також обстеження і фіксацію недотримання фізичними і юридичними особами вимог Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Одесі і внаслідок виявлення фактів недотримання вимог цих Правил складає акти фіксації;

- надає фізичним та юридичним особам обов’язкові до виконання приписи про усунення порушень цих Правил, контролює виконання цих приписів;

- готує та подає в установленому порядку проекти рішень виконавчого комітету Одеської міської ради щодо демонтажу протиправно розміщених ТС;

- на підставі відповідних рішень виконавчого комітету Одеської міської ради організовує та здійснює у встановленому порядку демонтаж протиправно розміщених ТС. Для виконання цих функцій Уповноважений орган може використовувати послуги суб’єктів господарювання відповідно до укладених договорів;

- розробляє в межах компетенції проекти нормативно-правових актів, направлених на регулювання діяльності у сфері розміщення ТС та елементів торгівлі, вносить в установленому порядку пропозиції щодо зміни та/або доповнень цих Правил;

- координує роботу підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, що здійснюють господарську діяльність у сфері розміщення ТС та елементів торгівлі;

- звертається з позовами до суду щодо питань наданої цими Правилами компетенції;

- здійснює інші повноваження, передбачені актами законодавства, цими Правилами, іншими актами органів місцевого самоврядування та міського голови.

2.2.         Уповноважений орган не може виступати Заявником на розміщення ТС та одержувати паспорт.

2.3.         У процесі регулювання діяльності з розміщення ТС та елементів торгівлі Уповноваженим органом залучаються на громадських засадах представники галузевих рад підприємців, об'єднань громадян та об'єднань підприємств, які провадять діяльність у сфері розміщення ТС та елементів торгівлі.

 

 

  1. 3.                ЗАВДАННЯ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ УПРАВЛІННЯ

 

3.1.          Управління:

 

- видає повідомлення про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС або відмовляє у його видачі, видає паспорти, вносить у них зміни, переоформлює, анулює та/або продовжує строки їх дії, в порядку, встановленому чинним законодавством та цими Правилами;

-  реєструє та  веде облік виданих паспортів;

- впроваджує принцип організаційної єдності та сприяє спрощенню процедури оформлення паспорту.

 

 

 

  1. 4.                ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА

 

4.1.         З метою збереження цілісності міського простору, а також урахування історично-архітектурних, ландшафтних, функціонально-планувальних та інших чинників, в цілях цих Правил розміщення ТС здійснюється відповідно до розподілу міської території на наступні умовні зони:

4.1.1. зона історичної забудови, яка складається з: площі Думської, площі Катерининьської, площі Театральної. В зазначеній зоні забороняється розміщення ТС та елементів торгівлі, окрім відкритих (літніх) майданчиків. Під час відзначення загальнодержавних свят, міських святкових та пам’ятних дат, проведення ярмарок, в зазначеній зоні дозволяється розміщення елементів  торгівлі;

4.1.2. Зона центральної частини міста, яка складається з:                                 вул. Ланжеронівської, вул. Дерібасівської, вул. Рішельєвської (в межах Театральної площі та вул. Буніна), вул. Катерининської (в межах площі Катерининської до вул. Буніна), вул. Сабанєєв міст, Соборної площі, Міського саду. В зазначеній зоні забороняється розміщення ТС, окрім відкритих (літніх) майданчиків.

На Приморському бульварі заборонено будь-яке розміщення ТС та елементів торгівлі крім відкритих (літніх) майданчиків.

4.1.3.  зона найбільшого скупчення людей та транспорту, що включає в себе вузлові зупинки транспорту загального користування, перехрестя та площі, а саме:

Перехрестя:

1)    Добровольського/Заболотного

2)    Південна дорога/ Добровольського

3)    Пересипський міст

4)    Фонтанська дорога/ Адміральський проспект/Черняховського

5)    1 ст. Люстдорфської дороги

6)    М.Жукова/Левітана

7)    7ст. Люстдорфської дороги

8)    Вільямса/ Корольова

9)    25 Чап.Дивізії / М.Жукова

Площі:

1)    Митна

2)    Тираспольська

3)    Л.Толстого

4)    Старосінна

5)    Михайлівська

6)    Бориса Дерев’янка

7)    10 Квітня

8)    Толбухіна

9)    Незалежності

10)Середньофонтанська

 зона житлової забудови, яка включає в себе:

 

 

 

Житлова зона Суворовського району:

Територія в межах: пров. Ак. Векслера до залізничної колії, залізнична колія, вулиці Лузанівська, Сортувальна 1-а, вздовж огорожі гаражів, вул. Кінноармійська, Державіна, Мелітопольська, Жоліо-Кюрі до межі м. Одеси, межа м. Одеса, вулиці Паустовського, Дніпропетровська дорога, Генерала Бочарова, Академіка Сахарова, вздовж огорожі гаражів, вулиці Марсельська, Дніпропетровська дорога, Південна дорога, Миколаївська дорога замикається на пров. Ак. Векслера. До даної зони також входять: вул. Миколаївська дорога, в частині, що не ввійшла до вищезазначеного переліку, вулиці Чорономорського козацтва та Головатого отамана.

Житлова зона Київського району:

Територія в межах: Маячний провулок,  Монастирський провулок,
вул. Академіка Вільямса, вздовж трамвайних шляхів, вул. Архітекторська, вулиці Ільфа і Петрова, Вільямса,  п-кт Маршала Жукова, вулиць 25-ї Чапаєвської Дивізії, Варненська, Валентини Терешкової, Космонавтів, Адміральський проспект, Фонтанська дорога, Ванний провулок вздовж прибережної зони до Маячного провулку.

Житлова зона Малиновського району

Територія в межах: вулиць Варненська, Терешкової,  Космонавтів, Адміральський проспект, Фонтанська дорога, Краснова, Артелірійська, Люстдорфська дорога, Водопровідна, провулок Високий, вулиць Мечникова, Болгарська, Старопортофранківська, Розумовська, Балківська, Желябова, Заводська 4-а, Заводська 3-а, Балківська, Горбатий міст, Поїзна, Спартаківська, Еліна (Пригородна) до залізничної колії та вздовж залізничної колії, Іванівського переїзду, вул. Щорса, Центральний Аеропорт, вулиць Кострова, Гастело, Радісної, Ген.Петрова, І.Рабіна, 25 Чапаївської дивізії до Варненської.

Житлова зона Приморського району (в межах Великого Фонтану)

Територія в межах: пров. Ванний, Фонтанська дорога, пр.-т Гагаріна, пр.-т Шевченка, вул.. Піонерська, Французького бульвару, вздовж прибережної зони та включно до пров. Ванного.

Житлова зона Приморського району (в межах Молдованки)

Територія в межах: вулиць Старопортофранківська, Разумовська, Балківська, Маловського до залізничної колії та вздовж залізничної колії, Краснослобідський спуск, вулиці Балківська та замика до вулиці Старопортофранківської;

4.1.4. зона віддалених територій, до якої входять:

Територія в межах: пляж «Восход», огорожа сан. «Крупської», огорожа бази ФК «Чорноморець», вулиць Зої Космодемянської, Лиманської, Санаторна, Надії, Камишова, пр.-т Свободи, 7-а, Симоненка Василя, К.Лібкнехта, М.Демченко, Білоруська, Відважних, Ак. Вавілова, Ільфа і Петрова, Ак. Вільямса, М.Жукова до огорожі гаражів, межа м.Одеса до вул. Жоліо-Кюрі, вулиць Жоліо-Кюрі, Мелітопольська, Державіна, Кінноармійська, вздовж огорожі гаражів, Сортувальна1-а, Лузанівська, залізнична колія, Ак. Векслера, вул.. Миколаївська дорога, Південна дорога, вул.. Гонтаренко, вздовж прибрежної зони, Армянський пров., вулиці Приморська, Балківська, Желябова, Заводська4-а, Заводська3-а, вул.. Балківська, Горбатий міст, вулиці Поїзна, Спартаківська, Еліна (Пригородна) до залізничної колії, вздовж залізничної колії, Іванівський переїзд, вул. Щорса, Центральний Аеропорт, вулиці Кострова, Гастелло, Радісна, Ген.Петрова, І.Рабіна, 25-ї Чапаєвської Дивізії, М.Жукова, Ак. Вільямса, Ільфа і Петрова, Архітекторська, вздовж трамвайних шляхів, вул. Ак. Вільямса, Монастирський пров., Маячний пров, вздовж Прибрежної зони та замикається на пляжі «Восход».

До даної зони також входить Старокиївська дорога, парк Ленінського комсомолу.

 

4.2.         У межах вул. Пушкінської (від вул. Буніна до
вул.  Пантелеймонівської, вул. Рішельєвської (від вул. Буніна до
вул. Пантелеймонівської), Катерининської (від вул. Буніна до
вул. Пантелеймонівської) вул. Грецької, площі Грецької, площі Віри Холодної, вул. Буніна, вул. Жуковського, Привокзальної площі, Італійського бульвару, Французького бульвару, Проспекту Шевченка, Куліковому полі, пров. Віце- адмірала Жукова, вул. Преображенської (в межах вул. Софіївської та Тираспольської площі, вул. Ніжинської (від вул. Спиридонівської до Тираспольської площі), вул. Тираспольської ( від вул. Новоселського до Тираспольської площі), вул. Садової (від Соборної площі до вул. Торгової) – розташування ТС відбувається лише у відповідності до схем комплексного розміщення, якими встановлюються спеціальні вимоги щодо способів розміщення, зовнішнього вигляду, рівня концентрації та конструктивно-технічних характеристик ТС.

 

 

  1. 5.                ПОРЯДОК РОЗРОБКИ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ КОМПЛЕКСНИХ СХЕМ РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ТА АРХІТИПІВ

 

5.1.         Уповноважений орган має право надавати Одеській міській раді пропозиції та проекти з розробки та затвердження комплексних схем розміщення ТС.

5.2.         Комплексна схема розміщення ТС та архітип розробляються за рішенням Одеської міської ради суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

5.3.          Під час розробки схеми обов'язково враховуються усі вимоги щодо розміщення ТС, передбачені чинними актами законодавства та іншими нормативно-правовими актами органів місцевого самоврядування, та умови, що встановлюються рішенням Одеської міської ради про її розробку.

5.4.         Комплексна схема розміщення ТС розробляється на основі дослідження характеру архітектури оточуючої забудови, а також з урахуванням ергономічних, топогеодезичних, містобудівних особливостей міського простору, з метою збереження традиційного характеру історичного середовища, з урахуванням наявності і концентрації об'єктів культурної спадщини, історико-культурних традицій, специфіки природного ландшафту.

5.5.         Розробка комплексної схеми розміщення ТС проводиться з дотриманням таких принципів та вимог:

- пріоритет архітектури оточуючої забудови та необхідність збереження візуальної цілісності міського простору;

- компроміс інтересів територіальної громади міста та осіб, що мають намір розміщувати ТС;

- впровадження сучасних технологій виготовлення та розміщення ТС;

- використання загальноприйнятих стандартних типів та видів ТС, впровадження типових ТС;

- узгодженість кількох розміщених ТС між собою (група ТС);

- урахування обґрунтованих пропозицій громадськості, наданих у процесі розробки схем;

- урахування товарної спеціалізації ТС.

5.6.         Завершена комплексна схема розміщення ТС передається на розгляд та затвердження виконавчого комітету Одеської міської ради.

5.7.         У випадку повернення схеми на доопрацювання, повторний розгляд виконавчим комітетом Одеської міської ради питання про її затвердження відбувається після усунення обставин, що стали підставою для повернення такої схеми на доопрацювання.

5.8.         В зонах, в яких передбачено розміщення ТС у відповідності до затверджених виконавчим комітетом Одеської міської ради схем комплексного розміщення ТС, забороняється розміщення ТС, які не увійшли до затверджених схем.

5.9.         До затвердження виконавчим комітетом Одеської міської ради комплексних схем розміщення ТС, розміщення ТС в межах відповідних міських територій відбувається у загальному порядку, визначеному цими Правилами.

5.10.    У разі затвердження комплексної схеми розміщення ТС, раніше видані згідно цих Правил паспорти підлягають переоформленню згідно з вимогами відповідної схеми у трьох місячний строк з дня офіційного оприлюднення рішення про її затвердження. Паспорти, які не було переоформлено у зазначений термін, є недійсними.

5.11.    Документація щодо встановлення ТС, видана до набрання чинності цими Правилами, дійсна до закінчення її терміну дії. Після закінчення терміну дії такої документації, паспорти оформлюються в загальному порядку, встановленому цими Правилами, з урахуванням вимог схем  комплексного розміщення ТС, у разі їх затвердження.

 

 

  1. 6.                ВИМОГИ ДО ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ТА ПОРЯДКУ ЇХ РОЗМІЩЕННЯ

 

6.1.         Підставою для розміщення ТС в межах м. Одеси є паспорт, який надається Управлінням та договір з Уповноваженим органом. Самовільне розміщення ТС та розміщення ТС на зеленій зоні - забороняється. 

У визначених п. 4.2. Правил випадках розміщення ТС відбувається у відповідності до комплексної схеми розміщення ТС.

6.2.         Розміщення ТС на територіях зі спеціальним режимом використання (землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, лісогосподарського та історико-культурного призначення, водного фонду, охоронні, санітарно-захисні зони, зони санітарної охорони, зони особливого режиму використання земель, інші території, спеціальний режим використання яких визначено законодавством) відбувається у відповідності з цими Правилами за погодженням з відповідними органами державного нагляду, необхідність отримання погоджень яких передбачена законами України та іншими нормативно-правовими актами, та відповідними органами місцевого самоврядування.

6.3.         Розміщення ТС на території ринку, як підприємства торгівлі, визначаються планувальною документацією території цього ринку або проектною документацією його споруди, погодженою та затвердженою в установленому законодавством порядку, та не потребує отримання паспорту.

6.4.         У разі проведення інвестиційного конкурсу щодо встановлення зупинкових комплексів, що розміщуються для здійснення підприємницької діяльності, з метою визначення переможців Уповноважений орган та Управління погоджують та видають відповідну документацію на розміщення цих об'єктів.

6.5.         Власник (користувач) ТС є відповідальним за утримання ТС у належному експлуатаційному та санітарно-технічному стані.

6.6.         Роботи з благоустрою прилеглих до ТС територій є обов'язковим заходом при розміщенні ТС та виконуються відповідно до схеми благоустрою, яка обов’язково додається при оформленні паспорту.

6.7.         Благоустрій ТС здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, цих Правил,  Правил благоустрою м. Одеси, а також встановлених державних стандартів, норм і правил.

6.8.         Власники (користувачі) ТС зобов'язані підтримувати благоустрій закріпленої та прилеглої до ТС території протягом всього терміну дії паспорта. До прилеглої території відноситься територія навколо ТС, межі якої визначаються у паспорті, що спеціально облаштована для доступу до ТС.

6.9.         Благоустроєм ТС вважається проведення робіт з улаштування (відновлення) твердого покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями безпеки руху, озеленення, забезпечення зовнішнього освітлення, розміщення контейнерів та урн для сміття, збереження та відновлення зовнішнього вигляду ТС відповідно до умов паспорта на таку ТС, а також здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення технічного і санітарного стану території, поліпшення комфортності мешкання жителів та гостей міста.

6.10.    Роботи з благоустрою ТС, які проводяться над або під інженерними мережами та технічними засобами телекомунікації, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо їх безпечної експлуатації.

6.11.    На прилеглій до ТС території забороняється:

6.11.1.               Складувати тару, матеріали, різні конструкції та відходи.

6.11.2.               Закопувати будь-які будівельні відходи та складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання.

6.11.3.               Розміщувати або звалювати не в спеціально відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, листя та сніг.

6.11.4.               Посипати тротуари, доріжки, прогулянкові стежки та інші тверді покриття хімічними препаратами, не дозволеними для такого використання.

6.11.5.               Самовільно влаштовувати відкриті (літні) майданчики. Під самовільним влаштовуванням відкритого (літнього) майданчика згідно цих Правил розуміється влаштування літнього майданчика без оформлення паспорту  та укладання відповідного договору з Уповноваженим органом за умови відсутності документів на оренду земельної ділянки згідно з її цільовим призначенням або документів на право власності на таку ділянку.

6.11.6.               Здійснювати інші дії, які можуть завдати негативний вплив на стан благоустрою міста.

6.12.    На дахах ТС забороняється складування тари, матеріалів, різних конструкцій та відходів.

6.13.    Власник (користувач) ТС обов'язково повинен передбачити заходи щодо запобігання пошкодженню об'єктів благоустрою, укладення угод на вивезення відходів, забезпечення контролю за організацією постійного прибирання закріплених і прилеглих територій, забезпечення догляду за газонами та зеленими насадженнями, якщо такі є на закріпленій території, своєчасне вивезення вмісту належних власникові  (користувачеві) ТС контейнерів та урн для сміття.

6.14.    Власники  (користувачі) ТС зобов'язані проводити (за необхідності, але не менше одного разу на рік) ремонтні роботи із відновлення зовнішнього вигляду ТС задля приведення його у належний естетичний стан згідно із паспортом.

6.15.    Холодильне та інше обладнання, що розміщується поряд з ТС, необхідне для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, не потребує отримання будь-якого дозволу. При цьому загальна площа, яку займає таке обладнання, не може перевищувати 25 % площі цієї ТС, а обладнання має розміщуватися поряд з ТС. Таке обладнання розміщується з урахуванням вимог Правил благоустрою території міста Одеси

6.16.    Розміщення стаціонарних ТС під час проведення ярмарок, відзначення державних свят, міських святкових та пам’ятних дат, урочистих масових заходів забороняється. Розміщення пересувних ТС та елементів торгівлі на строк проведення таких заходів, але не більш ніж на 3 місяці, здійснюється на підставі розпорядження відповідної районної адміністрації Одеської міської ради.

6.17.    При розміщенні ТС ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.

 

 

  1. 7.                ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ПАСПОРТА ПРИВ’ЯЗКИ

 

7.1.         Підставою для встановлення ТС є паспорт (додаток 1) та відповідний договір на право тимчасового користування місцем під розміщення ТС, укладений з Уповноваженим органом.

7.2.         Для укладення (продовження) договорів на право тимчасового користування місцем під розміщення ТС Заявник  звертається до Уповноваженого органу із заявою, до якої додаються: документ в якому зазначається  товарна спеціалізація ТС в довільній формі, витяг про державну реєстрацію суб’єкта господарювання, графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані суб’єктом господарювання у довільній формі на топографо-геодезичній основі (М 1:500);  реквізити суб’єкта господарювання (найменування, ПІБ керівника юридичної особи, або ПІБ фізичної особи - підприємця, місцезнаходження юридичної особи або адреса місця проживання фізичної особи - підприємця, контактна інформація).

7.3.          Уповноважений орган в термін до 3-х робочих днів готує висновок щодо можливості установки ТС за конкретною адресою згідно із вимогами чинного законодавства та товарної спеціалізації ТС або направляє Заявнику письмову мотивовану відмову у можливості установки ТС за конкретною адресою або відмову  в укладенні (продовженні) договору на право тимчасового користування місцем під розміщення ТС. Копія відповіді Заявнику, що містить  позитивний висновок щодо можливості установки ТС за конкретною адресою або мотивовану відмову у можливості установки ТС за конкретною адресою чи відмову  в укладенні (продовженні) договору на право тимчасового користування місцем під розміщення ТС одночасно з направленням Заявнику надсилається до Управління.  

7.4.          У разі отримання позитивного висновку Уповноваженого органу  щодо можливості установки ТС за конкретною адресою, укладенні (продовженні) договору на право тимчасового користування місцем під розміщення ТС, Заявник, який має намір встановити ТС, укласти (продовжити) договір на право тимчасового користування місцем під розміщення ТС, звертається до Управління шляхом подачі заяви про намір встановити ТС до управління надання адміністративних послуг. Заява про намір встановити ТС подається у довільній формі із зазначенням в ній товарної спеціалізації ТС.

7.5.         До заяви додаються такі документи:

-                     графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості;

-                   реквізити замовника (найменування, ПІБ керівника юридичної особи, або ПІБ фізичної особи - підприємця, місцезнаходження юридичної особи або адреса місця проживання фізичної особи - підприємця, контактна інформація);

            Цей перелік документів є вичерпним.

7.6.         Управління надання адміністративних послуг реєструє подану заяву у встановленому порядку та не пізніше наступного дня після її отримання передає заяву з доданими до неї документами  до Управління для  визначення відповідності намірів щодо місця розташування ТС.

7.7.         Управління протягом десяти робочих днів з дня подання такої заяви приймає рішення про відповідність або невідповідність будівельним нормам намірів розміщення ТС.

7.8.    У разі отримання від Управління повідомлення про  відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС для оформлення паспорта  замовник звертається до Управління через управління надання адміністративних послуг із додатковою заявою щодо оформлення паспорта, яка з наданими документами не пізніше наступного дня після отримання передається до Управління.

До заяви додаються (додаток 1):

-                схема розміщення ТС;

-                ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат          (додаток 1);

-                схема благоустрою прилеглої території, складена замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів». У разі розміщення ТС на об’єкті благоустрою зеленого господарства, який знаходиться на балансі КП «Міськзелентрест», КП «Парки Одеси», або іншого комунального підприємства - балансоутримувача, - необхідне додаткове погодження схеми благоустрою прилеглої території з КП «Міськзелентрест», КП «Парки Одеси» або з відповідним комунальним підприємством – балансоутримувачем;

-                технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

У випадку надходження двох і більше заяв щодо можливості отримати паспорт вони розглядаються Управлінням в порядку черговості їх реєстрації.

7.9.         Протягом п’яти робочих днів з дати оформлення паспорту (за умови відсутності документів на оренду земельної ділянки згідно її цільового призначення або документів на право власності на таку ділянку), Заявник укладає з Уповноваженим органом договір  на право тимчасового користування місцем для розташування ТС (додаток 2).

7.10.     У випадку оформлення паспорту на місце розташування ТС, що перебуває у приватній або державній власності, або в оренді, яка за своїм цільовим призначенням дозволяє розміщення ТС, Заявник протягом п’яти робочих днів з дня оформлення паспорту інформує про це Уповноважений орган та Управління із доданням відповідної документації з цього приводу.

7.11.    У разі оформлення паспорту керівник (заступник керівника) Управління підписує паспорт та скріплює його печаткою. На примірниках ставиться відмітка відповідно: «перший примірник», що видається Заявникові, та «другий примірник», який залишається в Управлінні для обліку та контролю.

7.12.    Строк дії паспорта визначається Управлінням, але не може бути меншим 6-ти місяців для стаціонарних ТС та 3-х місяців для пересувних ТС.

7.13.    Всі паспорти реєструються Управлінням у журналі реєстрації паспортів з подальшим внесенням інформації про ТС до містобудівного кадастру (після його створення) та БД ТС, яка ведеться Уповноваженим органом. Щодо стаціонарних ТС відомості паспорта вносяться Управлінням в інформаційну базу містобудівного кадастру. 

7.14.    Управління відмовляє у видачі паспорта із зазначенням причини на таких підставах:

- подання неповного пакета документів;

- виявлення недостовірної інформації, що надавалась для отримання паспорта прив’язки.

7.15.    Будь-які виправлення, дописки, уточнення в паспорті не допускаються.

7.16.    Паспорт видається на безоплатній основі.

7.17.    Видача дублікату паспорту замість втраченого, пошкодженого або знищеного паспорту проводиться Управлінням безкоштовно на протязі місяця на підставі письмової заяви власника (користувача) ТС із зазначенням обставин, що стали причиною для видачі дублікату паспорта.

 

 

  1. 8.                ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПАСПОРТУ ПРИВ’ЯЗКИ ТА ЙОГО ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ

 

8.1.         У разі коли власник (користувач) ТС має намір змінити її естетичний вигляд, він звертається до Управління з письмовою заявою щодо внесення змін до паспорта у частині ескізів фасадів. Копія цієї заяви одночасно направляється до Уповноваженого органу. Управління розглядає нові ескізи фасадів ТС впродовж п’ятнадцяти робочих днів з дня подання такої заяви та за відсутності обґрунтованих заперечень керівник (заступник керівника) Управління візує нові ескізи фасадів ТС, вносить відповідні зміни до паспорту та повертає його власнику (користувачу) ТС, а у разі відмови - письмово інформує про це Заявника, вказавши мотивовані підстави відмови.

8.2.         Про внесення змін до паспорту у частині ескізів фасадів або про відмову у внесенні таких змін та її підстави Управління письмово інформує Уповноважений орган протягом  2-х робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.

8.3.         Паспорт підлягає переоформленню у разі:

8.3.1. зміни найменування юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи-підприємця;

8.3.2. зміни місцезнаходження суб'єкта господарювання;

8.3.3. набуття права власності на ТС іншою особою;

8.3.4. затвердження комплексної схеми розміщення ТС;

8.3.5. зміни товарної спеціалізації ТС.

8.4.         Юридична особа або фізична особа - підприємець у разі настання підстав, вказаних у п. 8.3 цих Правил, протягом п'яти робочих днів з дня їх виникнення звертається до Уповноваженого органу із заявою у довільній формі щодо переоформлення паспорту. Для переоформлення паспорту з підстав, визначених підпунктами 8.3.1. або 8.3.2. цих Правил, Заявником до заяви додаються:

- примірник паспорту, що підлягає переоформленню;

            - виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджує зміну найменування юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи-підприємця чи зміну їх місцезнаходження.

8.5.         Для переоформлення паспорту з підстав, визначених підпунктом 8.3.3. цих Правил, Заявник - особа, що набула право власності на ТС, додає до заяви наступні документи:

- документ, який засвідчує набуття права власності на ТС;

- виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

- примірник паспорту, що підлягає переоформленню;

- банківські реквізити, ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи - підприємця;

- документ (акт звірки взаєморозрахунків), який підтверджує відсутність заборгованості за право користування місцем розташування ТС, на місці, що перебуває у комунальній власності, у попереднього власника ТС.

8.6.         Документи для зміни або переоформлення паспорту подаються Заявником Уповноваженому органу через управління надання адміністративних послуг у встановлений цими Правилами строк.

8.7.         Уповноважений орган відмовляє у внесенні змін до паспорта з підстав невідповідності змін, що пропонуються власником  (користувачем) ТС, вимогам та обмеженням, встановленим цими Правилами.

8.8.         У разі відсутності зауважень до поданих Заявником документів, Уповноважений орган надає висновок щодо можливості переоформлення паспорту та передає його разом з заявою та доданими документами до Управління. Протягом двох робочих днів з дня одержання позитивного висновку Уповноваженого органу, заяви про переоформлення паспорту та документів, що додаються до неї,  Управління зобов'язано  переоформити паспорт на новому бланку з урахуванням змін, зазначених у заяві, та видати переоформлений паспорт Заявнику у разі отримання позитивного висновку Уповноваженого органу, або  Заявнику надається мотивована відмова щодо переоформлення паспорта, якщо висновок Уповноваженого органу негативний.

8.9.          На вимогу власника (користувача) ТС одночасно з переоформленим на новому бланку паспортом Управління видає на безоплатній основі засвідчену ним копію цього документа.

8.10.     Строк дії переоформленого паспорту не може перевищувати строк дії, зазначений у паспорті, що переоформлювався.

8.11.    Про видачу переоформленого паспорту с зазначенням внесених змін та дати його видачі Управління письмово інформує Уповноважений орган протягом  2-х робочих днів з дня видачі переоформленого паспорту.

8.12.    Уповноважений орган протягом 2-х робочих днів з дня отримання інформації від Управління про видачу переоформленого паспорту направляє два  примірники договору на право тимчасового користування місцями для розташування ТС, скоригованого з урахуванням змін, внесених до паспорту, власнику (користувачу) ТС для підписання.

 

 

  1. 9.                ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ПАСПОРТУ ПРИВ’ЯЗКИ ТА ЙОГО АНУЛЮВАННЯ

 

9.1.         Строк дії паспорта продовжується на підставі заяви, яка подається Уповноваженому органу власником  (користувачем) ТС у довільній формі не пізніше ніж за один календарний місяць до закінчення строку дії паспорту. До такої заяви додається оригінал паспорту. Заява про продовження строку дії паспорту, подана з порушенням строку, встановленого цим пунктом, розгляду не підлягає. В такому випадку власник (користувач) ТС отримує паспорт у загальному порядку, встановленому цими Правилами.

9.2.         У разі відсутності зауважень Уповноваженого органу до поданих Заявником документів, Уповноважений орган надає висновок щодо продовження строку дії паспорту та передає його разом з заявою та доданими документами до Управління.

9.3.         Продовження строку дії паспорта здійснюється Управлінням шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті. На вимогу Заявника продовження паспорту відбувається шляхом заміни виданого бланку паспорту, при цьому номер такого паспорту залишається незмінним, а змінюється лише термін дії.

9.4.         Протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви Управління  продовжує строк паспорту або відмовляє у його продовженні на підставі негативного висновку Уповноваженого органу.

9.5.         Підставами для відмови у продовженні строку дії паспорту є:

9.5.1. Розміщення ТС за відсутності укладеного з Уповноваженим органом договору на право тимчасового користуванням місцем під розміщення ТС, якщо обов’язковість його укладання визначена цими Правилами;

9.5.2. Затвердження виконавчим комітетом Одеської міської ради комплексної схеми розміщення ТС, якою не передбачено можливість розміщення ТС на цьому місці або тип, вид, розміри ТС не відповідають параметрам, визначеним у схемі;

9.5.3.  Невідповідність товарної спеціалізації ТС, що зазначалась у заяві про намір встановлення ТС.

9.6.         Продовження строку дії паспорту або відмова у його продовженні фіксується у журналі реєстрації.

9.7.         Відмова у продовженні строку дії паспорту може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.

9.8.         Паспорт анулюється згідно з рішенням, оформленим наказом Управління, на підставі відповідного висновку Уповноваженого органу до закінчення строку його дії у наступних випадках:

- за письмовою заявою власника ТС;

- у разі припинення юридичної особи;

- у разі припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем;

- у випадку встановлення факту надання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації;

- за необхідності, у випадку невикористання місця розташування ТС безперервно протягом шести місяців, окрім літніх майданчиків;

- у випадку розірвання договору на право тимчасового користування місцями для розташування ТС;

- у випадку виявлення  невідповідності товарної спеціалізації ТС, що зазначалась у заяві про намір встановлення ТС.

9.9.         Рішення Управління про анулювання паспорту фіксується у журналі реєстрації та надсилається власнику (користувачу) ТС поштовим відправленням з описом вкладення не пізніше п'яти робочих днів з дня прийняття рішення. Одночасно, інформація про анулювання паспорту спрямовується до Уповноваженого органу для виконання покладених на нього завдань та функцій.

Дія паспорту припиняється через десять робочих днів з дня прийняття рішення про його анулювання.

Рішення про анулювання паспорту може бути оскаржено у встановленому законодавством порядку.

9.10.    Якщо рішенням суду рішення Управління про анулювання паспорту  буде визнано незаконним та/або буде скасовано, паспорт підлягає поновленню.

9.11.    Поновлення паспорту відбувається шляхом здійснення відповідного запису в журналі реєстрації та направлення Управлінням власникові (користувачу) ТС та Уповноваженому органу письмового повідомлення про його поновлення.

9.12.    У разі знищення анульованого паспорту, який було поновлено згідно з пп. 9.10 цих Правил, Управління видає суб'єкту господарювання новий паспорт.

9.13.     Документи для продовження строку дії паспорту подаються власником (користувачем) ТС до Уповноваженого органу через управління надання адміністративних послуг для внесення відповідних змін до договору на право тимчасового користування місцями для розташування ТС, два примірники якого протягом 2-х робочих днів з дня отримання цих документів направляються Уповноваженим органом власнику (користувачу) ТС для підписання. У випадку анулювання паспорту Уповноважений орган протягом 2-х робочих днів після отримання відповідної інформації від Управління  письмово повідомляє власника (користувача) ТС про дострокове розірвання договору на право тимчасового користування місцями для розташування ТС з дня припинення дії паспорту.

 

 

  1. 10.           ПРИЗУПИНЕННЯ ДІЇ ПАСПОРТУ ПРИВ’ЯЗКИ

 

10.1.    У разі зміни містобудівної ситуації, що призвела до неможливості продовження розміщення ТС, Управління має право тимчасово призупинити дію оформленого паспорту лише у випадках, передбачених цими Правилами.

10.2.    Про призупинення дії паспорту Управління за 10 робочих днів письмово попереджає власника (користувача) ТС.

10.3.    Винятковими підставами для тимчасового призупинення дії паспорту є:

- необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - з обов'язковим попередженням власника (користувача) ТС за три місяці;

- необхідність проведення позапланових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - з обов'язковим попередженням власника (користувача) ТС за один місяць;

- необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - без попередження;

- проведення капітального будівництва на земельній ділянці, де розміщена ТС, - з обов'язковим попередженням власника (користувача) ТС за три місяці;

- надання Заявником недостовірної інформації під час отримання паспорта.

 

 

 

11.           ВСТАНОВЛЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД

 

11.1.    Документами, необхідними для здійснення дій з монтажу ТС, є паспорт, який надається Управлінням, та відповідний договір на право тимчасового користуванням місцем під розміщення ТС, укладений з Уповноваженим органом. Копія паспорта має бути розміщена на фронтальній частині ТС в доступному для прочитання місці.

11.2.    Встановлення ТС має відбуватися без облаштування заглибленого фундаменту.

11.3.    Під час встановлення ТС мають бути дотримані усі умови, зазначені у паспорті та ті, що були додатково визначені під час погодження з відповідними органами, установами, організаціями, підприємствами.

11.4.    Під час встановлення ТС мають бути вжиті належні заходи безпеки.

11.5.    Заявник (власник, користувач ТС) на підставі отриманого паспорта   укладає договір (угоду) на проведення робіт, з встановлення ТС або встановлює ТС самостійно. Відповідальність за організацію та забезпечення дотримання вимог техніки безпеки покладається на Заявника або виконавця таких робіт відповідно. Про наміри встановлення ТС Заявник письмово повідомляє у письмовій формі Уповноважений орган. Встановлення ТС без повідомлення Уповноваженого органу забороняється.

11.6.    Підключення ТС до інженерних мереж здійснюється у визначеному діючим законодавством порядку та лише за наявності паспорта.

11.7.    Розміщення ТС на місці, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Одеси, за відсутності укладеного з Уповноваженим органом договору на право тимчасового користування місцями для розташування ТС не допускається. В разі порушення Заявником зазначених вимог до нього застосовуються санкції передбачені, цими Правилами, Правилами благоустрою території міста Одеси, а також іншими актами діючого законодавства та актами органів і посадових осіб місцевого самоврядування м. Одеси.

11.8.    Якщо особа, що самовільно встановила ТС, не провела демонтаж у визначений Уповноваженим органом термін, демонтаж такої ТС здійснюється Уповноваженим органом на підставі рішення виконавчого комітету Одеської міської ради в порядку, встановленому цими Правилами.

11.9.    Поряд з ТС в зонах, визначених у пп. 4.1.4., 4.1.5. цих Правил може бути розміщене холодильне та інше обладнання (за винятком облаштування літнього майданчику та встановлення окремих столів і стільців) загальною площею не більше 25 відсотків площі ТС у межах земельної ділянки, що надана для встановлення ТС. Розміщення холодильного та іншого обладнання в зонах, визначених пп. 4.1.1. – 4.1.3. цих Правил забороняється.

 

 

 

 

  1. 12.           БАЗА ДАНИХ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД

 

12.1.    База даних ТС  (БД ТС) – єдина інформаційно-автоматизована система одержання, зберігання, використання та розповсюдження інформації (даних) про місце розташування, термін розміщення, функціональне призначення та власника (користувача) ТС,  затверджені виконавчим комітетом Одеської міської ради комплексні схеми розміщення ТС, а також надані Уповноваженим органом та Управлінням висновки щодо можливості розміщення ТС та паспорти і терміни їх дії.

12.2.    Адміністратором БД ТС є Уповноважений орган.

12.3.    Плата за надання послуг пов’язаних з ведення БД ТС встановлюється відповідним рішенням виконавчого комітету.

12.4.    Власник (користувач) ТС зобов’язаний після отримання паспорту  та укладення договору на право тимчасового користування місцем для розташування ТС, інформацію зазначену у п. 12.1 цих Правил внести до БД ТС. Зазначена процедура здійснюється у місячний термін за кошти власника (користувача) ТС в порядку, встановленому Уповноваженим органом.

12.5.    Завданням БД ТС є забезпечення консолідації даних щодо існуючих та проектованих ТС, захист прав добросовісних власників  (користувачів) ТС.

12.6.    На правовідносини, що виникають під час роботи з БД ТС, поширюються вимоги Законів України «Про захист персональних даних» та «Про електронні документи та електронний документообіг».

 

 

  1. 13.           ПОРЯДОК РОЗМІЩЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ВУЛИЧНОЇ ТОРГІВЛІ

 

13.1.    Встановлення та розміщення елементів торгівлі здійснюється на підставі позитивної відповіді у вигляді листа – рішення та договору на право тимчасового користування місцями для розташування елементів торгівлі, який укладається з Уповноваженим органом.

13.2.    Розміщення елементів торгівлі на території ринку як торговельного об'єкта визначається планувальною документацією території цього ринку або іншою супутньою документацією із цього приводу.

13.3.    Розміщення елементів торгівлі під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється згідно розпорядження відповідної районної адміністрації та з урахуванням цих Правил.

13.4.    Договір на право тимчасового користування місцями для розташування елементів торгівлі укладається між Уповноваженим органом та Заявником (додаток 3).

13.5.    Заявник, який має намір встановити елемент торгівлі, звертається до відповідної районної адміністрації Одеської міської оради з заявою про можливість розміщення елемента торгівлі до якої додається фотофіксація місця розташування з привязкою до місцевості та інформація про тип, розміри та спосіб розміщення елемента торгівлі, а також реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація та таке інше). У разі надання заяви фізичною особою – підприєцем, або юридичною особою додатково надається витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

13.6.    Підставами для відмови у розміщенні елементу торгівлі є:

-                   подача неповного пакету документів, зазначених в п. 13.5. цих Правил;

-         в поданих документах виявлено недостовірну ініформацію.

Зазначені підстави не є вичерпними.

13.7.    Відповідність намірів щодо місця розташування елемента торгівлі положенням діючого законодавства, державним стандартам та актам органів місцевого самоврядування м. Одеси визначає відповідна районна адміністрація Одеської міської ради, яка протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви та доданих до неї документів зобов’язана письмово листом - рішенням проінформувати Заявника щодо можливості розміщення елемента торгівлі на запропонованому місці, або надати мотивовану відмову щодо реалізації намірів розміщення елемента торгівлі та повернути всі подані ним документи.

13.8.    Відповідна районна адміністрація Одеської міської ради письмово інформує Уповноважений орган про видачу Заявнику листа – рішення про можливість розміщення елемента торгівлі або про відмову в реалізації намірів розміщення елемента торгівлі  протягом  2-х робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.

13.9.     У разі отримання листа – рішення, яке є дійсним протягом тридцяти календарних днів із дня реєстрації заяви про можливість розміщення елементів торгівлі, Заявник в межах зазначеного строку звертається до Уповноваженого органу через управління надання адміністративних послуг із заявою про укладання договору на право тимчасового користування місцем для розташування елемента торгівлі.

13.10.                  На підставі вказаних в п. 13.5. Правил документів між Уповноваженим органом та Заявником в розумний строк, який не може перевищувати строк дії листа – рішення, укладається договір на право тимчасового користування місцем для розтащування елемента торгівлі.

13.11.                  Після укладання договору на право тимчасового користування місцем для розташування елемента торгівлі, Заявник може встановити, розміщувати та експлуатувати належний йому елемент торгівлі.

13.12.                  Визначення розміру плати за тимчасове користування місцями, які перебувають у комунальній власності міста, для розміщення елементів вуличної торгівлі та порядок її перерахування здійснється у відповідності до розділу 14 Правил, з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.

13.13.                  У разі порушення порядку встановлення, розміщення та експлуатації елементів торгівлі Уповноважений орган, звертається до власника  (користувача) елемента торгівлі із вимогою (приписом) про усунення порушень у визначений строк.

13.14.                  У  разі невиконання власником (користувачем) елемента торгівлі вимоги (припису) Уповноваженого органу про усунення порушень, демонтаж, елементів торгівлі здійснюється Уповноваженим органом у відповідності до розділу 16 цих Правил, з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.

 

 

  1. 14.           ПЛАТА ЗА ПРАВО ТИМЧАСОВОГО КОРИСТУВАННЯ МІСЦЯМИ ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ТА ЕЛЕМЕНТІВ ВУЛИЧНОЇ ТОРГІВЛІ

 

14.1.    Розмір плати за тимчасове користування місцями, які перебувають у комунальній власності міста, для розташування ТС та елементів торгівлі встановлюється виконавчим комітетом Одеської міської ради, а місцями, що перебувають у державній або приватній власності, - на договірних засадах з їх власником або уповноваженим ним органом (особою).

14.2.    Підставою для нарахування та внесення власником  (користувачем) ТС та елементу торгівлі відповідної плати є договір на право тимчасового користування місцями для розташування ТС, елементів торгівлі, що укладається відповідно до порядку, встановленого підпунктами 7.9., 13.9. цих Правил.

14.3.    За наявності паспорту та договору на право тимчасового користування  місцем для розміщення ТС  власник (користувач) ТС  не звільняється від плати за  тимчасове користування місцем для розміщення ТС, що перебуває у комунальній власності, незалежно від факту нерозміщення ТС у визначеному паспортом місці.

14.4.    У разі нерозміщення ТС та/або елементу  торгівлі через зміну містобудівної ситуації, здійснення реконструкції, ремонту доріг, будівництві на місці розташування ТС, плата за договором  на право тимчасового користування  місцем для розміщення ТС та/або елементу   торгівлі не нараховується.

14.5.    За наявності укладеного договору на право тимчасового користування місцем для розташування елемента  торгівлі власник (користувач) елементу торгівлі не звільняється від плати за тимчасове користування місцем для розміщення елементу торгівлі, що перебуває у комунальній власності, незалежно від факту його нерозміщення.

14.6.    При визначенні розміру плати враховуються коригуючі коефіцієнти шляхом їх множення на відповідні тарифи, затверджені виконавчим комітетом Одеської міської ради.

14.7.    Коригуючий коефіцієнт для розміщення ТС та елементів торгівлі застосовується з урахуванням зони їх розміщення на території міста.

14.8.    Для ТС з площею понад 25 кв.м застосовується коригуючий коефіцієнт.

14.9.     Плата за договором тимчасового користування місцем для розміщення ТС та елементів торгівлі, що перебуває в комунальній власності, стягується відповідно до чинного законодавства.

14.10.                  За несвоєчасність внесення плати за право тимчасового користування місцями для розміщення ТС та елементів торгівлі нараховується пеня згідно з договором на право тимчасового користування місцями для розташування ТС та елементів торгівлі.

 

 

  1. 15.           КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ЦИХ ПРАВИЛ ЩОДО УТРИМАННЯМ І РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ТА ЕЛЕМЕНТІВ ВУЛИЧНОЇ ТОРГІВЛІ

 

15.1.    Заходи з контролю за дотриманням фізичними та юридичними особами вимог, встановлених законодавством у сфері встановлення, розміщення та експлуатації ТС та елементів торгівлі, здійснюється Уповноваженим органом в межах відповідно покладених на нього повноважень, завдань та функцій в порядку, встановленому цими Правилами.

15.2.    Інші органи державної влади та органи місцевого самоврядування м. Одеси, їх посадові та службові особи здійснюють контроль у сфері розміщення та експлуатації ТС та елементів торгівлі у відповідності до діючого законодавства та покладених на них завдань та функцій.

15.3.    Контроль за дотриманням цих Правил під час встановлення, розміщення та експлуатації ТС та елементів торгівлі в межах
м. Одеси здійснюється у відповідності до наданих Уповноваженому органу повноважень, завдань та функцій.

15.4.    За результатами проведених Уповноваженим органом інвентаризації та/або обстеження, складається акт, у якому фіксуються виявлені порушення. За наслідками розгляду акту фіксації та доданих до нього матеріалів Уповноважений орган вправі здійснити наступні дії:

-                звернутися до особи, якою допущено порушення встановленого порядку розміщення та експлуатації ТС та елементу торгівлі з приписом про усунення порушень у визначений Уповноваженим органом термін;

-                звернутись до особи, що порушує вимоги цих Правил з приписом про демонтаж протиправно розміщених ТС та елементів торгівлі;

-                звертатись до інших органів, уповноважених здійснювати контроль за додержанням законодавства про благоустрій населених пунктів.

15.5. Про виконання припису власник (користувач) ТС зобов'язаний письмово повідомити Уповноважений орган не пізніше наступного дня від дати його виконання з доданням відповідної фотофіксації з цього приводу.

15.6. У разі невиконання або неналежного виконання власником (користувачем) ТС припису про усунення порушень, Уповноважений орган готує проект рішення виконавчого комітету Одеської міської ради про демонтаж таких ТС та виносить його на розгляд  виконавчого комітету Одеської міської ради.

             15.7. У разі прийняття виконавчим комітетом Одеської міської ради рішення про демонтаж ТС на підставі такого рішення Уповноважений орган  власними силами або силами залучених на договірних засадах суб’єктів господарювання здійснює  демонтаж протиправно розміщених ТС в порядку, встановленому цими Правилами.

             15.8. У разі невиконання або неналежного виконання власником (користувачем) елементу торгівлі вимоги (припису) Уповноваженого органу про усунення порушень, останній  здійснює демонтаж протиправно розміщених елементів торгівлі згідно з відповідним наказом керівника Уповноваженого органу в порядку, встановленому цими Правилами.

 

 

  1. 16.      ПІДСТАВИ ТА ПОРЯДОК ДЕМОНТАЖУ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ТА ЕЛЕМЕНТІВ ВУЛИЧНОЇ ТОРГІВЛІ

 

16.1                       . Підставою для проведення демонтажу ТС та/або елементу торгівлі є протиправність їх розміщення відповідно до п.1.4. цих Правил.

16.2                       . Демонтаж, перевезення, зберігання ТС, елементу торгівлі   здійснюються Уповноваженим органом за кошти міського бюджету з наступним відшкодуванням усіх витрат власником (користувачем) ТС, елементу торгівлі винним у порушенні Правил.

16.3                       . У разі протиправного розміщення ТС демонтаж зазначених об’єктів здійснюється їх власником (користувачем) у термін, зазначений у  вимозі  (приписі) Уповноваженого органу.

16.4                       . У разі невиконання зазначеної вимоги (припису) у встановлений Уповноваженим органом термін, демонтаж ТС здійснюється Уповноваженим органом на підставі відповідного рішення виконавчого комітету Одеської міської ради.

16.5                       . У разі протиправного розміщення елементу торгівлі, демонтаж зазначеного об’єкту здійснюється його власником (користувачем) у термін, зазначений у вимозі (приписі) Уповноваженого органу.

16.6                       . У разі невиконання вимоги (припису) Уповноваженого органу у встановлений у вимозі (приписі) строк, демонтаж елементу торгівлі здійснюється Уповноваженим органом на підставі наказу  керівника  Уповноваженого органу.

16.7                       . Для виконання функцій, передбачених пп.16.3, 16.5 цих Правил, Уповноважений орган може використовувати послуги суб’єктів господарювання на підставі господарських договорів.

16.8                       . ТС не може бути демонтована Уповноваженим органом за наявності у суб’єкта господарювання чинного паспорту, крім випадків порушення порядку  експлуатації ТС, передбачених цими Правилами та встановлених Уповноваженим органом. Призупинення дії паспорту може бути здійснено Уповноваженим органом за вичерпних підстав, передбачених цими Правилами.

16.9                       . Демонтовані ТС та елементи торгівлі транспортуються для подальшого зберігання на територію, що знаходиться у віданні Уповноваженого органу. Витрати, пов’язані з проведенням демонтажу ТС та елементів торгівлі, їх транспортуванням та зберіганням, відшкодовуються власником (користувачем) демонтованих ТС, елементів торгівлі. Уповноважений орган вправі вимагати відшкодування таких витрат у судовому порядку шляхом звернення з відповідними позовами згідно з вимогами чинного законодавства.

16.10.  Факт проведення демонтажу ТС, елементу торгівлі, засвідчується актом проведення демонтажу, що складається не пізніше наступного дня від дати проведення демонтажу. За необхідності до акта додається фотофіксація місця розташування до та після демонтажу ТС, елементу торгівлі. Акт проведення демонтажу складається в двох примірниках, один з яких спрямовується на зберігання в Уповноважений орган, а другий надається власнику (користувачу) ТС, елементу торгівлі (у разі його встановлення) або надсилається йому поштою з повідомленням про вручення.

            16.11. Зберігання демонтованих ТС, елементів торгівлі, забезпечує Уповноважений орган, однак не більше терміну зберігання, встановленого чинним законодавством України.

             16.12.  Повернення демонтованих ТС, елементів   торгівлі їх власнику (користувачу) здійснюється на підставі його письмової заяви, що подається до Уповноваженого органу у довільній формі. До заяви обов’язково додаються документи, що підтверджують право власності Заявника на демонтовані ТС, елементи торгівлі. У випадку, коли ТС, елемент  торгівлі розміщував користувач, додатково додається документ, що підтверджує право користування такими об’єктами. Протягом семи робочих днів з дня отримання заяви Уповноважений орган готує розрахунок витрат на проведення демонтажу ТС, елементу торгівлі та його зберігання й вручає його власнику (користувачу) ТС, елементу торгівлі. Видача ТС, елементу    торгівлі  здійснюється протягом п’яти днів з дня отримання документів, що підтверджують внесення власником (користувачем) ТС, елементу  торгівлі  коштів в рахунок відшкодування витрат на проведення їх демонтажу, перевезення  та зберігання. Видача ТС, елементів торгівлі здійснюється за актом приймання-передачі, один примірник якого видається власнику (користувачу) ТС, елементу торгівлі, а інший - залишається в Уповноваженому органі. У випадку отримання ТС, елементу  торгівлі   уповноваженою особою власника (користувача) до акта приймання-передачі додається також копія документа, що підтверджує право такої особи на вчинення відповідних дій від імені власника (користувача) ТС, елементу торгівлі. Повернення ТС, елементу  торгівлі без відшкодування витрат на проведення демонтажу, перевезення та зберігання не допускається.

 

 

 

 

         Секретар ради                                                            О.Б. Бриндак

                    

Додаток № 1

до Правил розміщення ТС для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у місті  Одесі

 

ПАСПОРТ ПРИВ'ЯЗКИ

 

_________________________________________

(назва ТС)

 

 

Замовник __________________________________________________________________

                                                                   (найменування, П. І. Б., реквізити замовника)

 

Примірник №* ________________

 

Реєстраційний № _____________

 

Паспорт прив'язки виданий

__________________________________________________________________

(начальник (заступник начальника) управління архітектури та містобудування Одеської міської ради)

 

 

Паспорт прив'язки дійсний до "__" _____ 20___ року

 

 

Паспорт прив'язки продовжено до "__" _____ 20___ року

 

 

_____________                    ______________                       _______________

          (посада)                                                     (підпис)                                                (прізвище, ініціали)

М. П.

 

 

 

 

 

Дата видачі ____ ____________ 20____ року

 

 

 

 

 

 

ЕСКІЗИ ФАСАДІВ ТС

у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС)

 

М 1:50

 Місце креслення

 

 

СХЕМА РОЗМІЩЕННЯ ТС

 

Площа земельної ділянки згідно з документами на землекористування ____ га

 

М 1:500

 

Місце креслення

 

 

Експлікація:

 

1) місце розташування ТС;

 

2) червоні лінії;

 

3) лінії регулювання забудови;

 

4) місця підключення до інженерних мереж.

 

Умовні позначення:

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

* Паспорт прив'язки складається у 2-х примірниках. Перший примірник надається замовнику, другий примірник зберігається в органі містобудування та архітектури, який видав паспорт прив'язки.      __________               _________________________________________________

   (підпис)                                (прізвище, ініціали керівника (заступника) підприємства, установи, організації                   

                                                                                                      розробника)

 

М. П.

 

Дата складання ____ ____________ 20____ року 

 

Додаток № 2

до Правил розміщення ТС для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у місті  Одесі

 

ДОГОВІР

на право тимчасового користування місцями для розташування стаціонарних та/або пересувних тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності

 

м. Одеса                                                                              "__" __________" 201_ р. 

 

____________________________________________________, що в подальшому іменується "Уповноважений орган" в особі начальника (в.о. начальника) __________________, який діє на підставі Положення, з одного боку,

та

____________________________________________________________________, що в подальшому іменується "Користувач" та діє на підставі _______________________, з іншого боку, які разом іменуються "Сторони", а кожна окремо "Сторона", уклали цей Договір про наступне:

  1. 1.        Терміни, що застосовуються у Договорі

1.1.           Терміни, що застосовуються в цьому Договорі вживаються у значенні, визначеному актами законодавства, актами органів місцевого самоврядування та міського голови.

1.2.           Терміни, що застосовуються в цьому Договорі, та не визначені в чинному законодавстві або актах місцевого самоврядування, вживаються з урахуванням специфіки відносин, які виникають у процесі погодження та розташування стаціонарних та/або пересувних тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

  1. 2.        Предмет Договору

2.1.           Уповноважений орган надає Користувачу право за плату тимчасово використовувати місця під розташування стаціонарних чи/або пересувних тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності (далі за текстом – ТС) на територіях, які є комунальною власністю територіальної громади міста Одеси, або інших об’єктах, що перебувають на утриманні органів, підприємств, установ та/або організацій Одеської міської ради та не передані у власність іншим особам.

2.2.           Підставою для розміщення ТС в межах м. Одеси за цим договором є паспорт прив’язки, який є невід’ємною частиною цього договору.

2.3.           Розташування ТС здійснюється згідно комплексної схеми розміщення ТС у випадку її наявності, та визначається відповідно до виданого паспорту прив’язки ТС. Розрахунок плати за користування місцем для розташування стаціонарної чи/або пересувної ТС та адреса їх розміщення визначаються у відповідних додатках до цього Договору.

 

2.4.           Користувач використовує надані йому місця відповідно до виданого паспорту прив’язки виключно за цільовим призначенням з дня укладання Сторонами цього Договору та сплачує вартість користування цими місцями в порядку та на умовах, визначених цим Договором.

  1. 3.      Права та обов'язки Уповноваженого органу

3.1.           Уповноважений орган має право:

3.1.1.    Здійснювати інвентаризацію, огляд, обстеження ТС розташованих відповідно до цього Договору на предмет додержання користувачем Правил розміщення ТС та внаслідок виявлення фактів недотримання останніх, складати акти фіксації виявлених порушень, надавати Користувачу обов’язкові для виконання вимоги (приписи) про усунення таких порушень щодо розміщення та експлуатації ТС.

3.1.2.    В односторонньому порядку розірвати цей Договір у наступних випадках:

-         закінчився термін дії паспорту прив’язки та його не подовжено в установленому порядку;

-         паспорт прив’язки анульовано;

-         демонтовано ТС;

-         у зв’язку з несплатою коштів, передбачених розділом 5 цього Договору, протягом двох та більше місяців поспіль.

-         у випадку невикористання місць під розташування ТС, визначених цим Договором, безперервно протягом одного та більше місяців поспіль.

3.1.3.    Розірвати цей Договір на умовах та в порядку, передбачених Договором та чинним законодавством України.

3.1.4.    За рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради провести демонтаж власними силами або залучити третіх осіб задля проведення демонтажу ТС, належних Користувачу.

3.1.5.    Користуватись іншими правами, передбаченими чинним законодавством.

3.2.           Уповноважений орган зобов’язаний:

3.2.1.    Не перешкоджати розміщенню ТС на місцях, визначених цим Договором, за умови дотримання Користувачем вимог встановленого порядку розміщення ТС.

3.2.2.    Перевіряти зовнішній вигляд, технічний та санітарний стан ТС, розташованих на місцях, визначених цим Договором, та надавати  відповідну інформацію та матеріали стосовно проведеної перевірки, уповноваженому органу міської ради для винесення відповідних приписів з вимогою усунення виявлених недоліків та/або порушень.

3.2.3.    На письмове звернення Користувача надати йому необхідну інформацію щодо встановленого порядку розміщення ТС.

3.3.           Уповноважений орган не несе відповідальність за зобов'язаннями Користувача.

  1. 4.   Права та обов'язки Користувача

4.1.      Користувач має право:

4.1.1.     Вимагати передачі йому у встановлений термін місця для розташування ТС згідно існуючого паспорту прив’язки за адресами зазначеними у цьому Договорі.

4.1.2.     Використовувати ТС з дотриманням положень цього договору та встановленого порядку розміщення ТС.

4.1.3.     Користуватись іншими правами, передбаченими чинним законодавством.

4.2.           Користувач зобов'язаний:

4.2.1.     Встановлювати та розміщувати ТС з дотримання встановленого порядку ТС.

4.2.2.     Утримувати ТС в належному технічному та санітарному стані. На письмову вимогу уповноваженого органу провести відповідні роботи з підвищення естетичного та/або технічного стану ТС.

4.2.3.     Без зволікань усувати порушення встановленого порядку розміщення ТС.

4.2.4.     Своєчасно та в повному обсязі сплачувати кошти за цим Договором.

4.2.5.     За свій рахунок усувати пошкодження архітектурних деталей, конструктивних елементів будівель та споруд, підземних та наземних комунікацій, елементів благоустрою та озеленення, спричинених встановленням ТС.

4.2.6.     Відшкодовувати в повному обсязі балансоутримувачу місця матеріальну шкоду, заподіяну місцю розташування ТС з вини Користувача.

4.2.7.         Демонтувати в 3-денний термін ТС у разі виникнення нагальної потреби для реконструкції, ремонту чи будівництва місця розташування ТС або зміни містобудівної ситуації.

4.2.8.         Після проведення демонтажних робіт не з причин зазначених у п. 4.2.7. привести місце розміщення ТС у належний стан.

4.2.9.         Виконувати вимоги (приписи) Уповноваженого органу в термін визначений у них.

4.2.10.     Відшкодовувати у повному обсязі витрати Уповноваженого органу, понесені останнім, з вини Користувача у зв’язку з невиконанням приписів уповноваженого органу про усунення виявлених порушень встановленого порядку розміщення ТС.

4.3.      Користувач не несе відповідальність за зобов'язаннями Уповноваженого органу.

  1. 5.   Плата та порядок розрахунків за Договором

5.1.      Плата за цим Договором визначається на підставі тарифів та коригуючих коефіцієнтів до них, встановлених виконавчим комітетом Одеської міської ради та чинних на момент укладання цього Договору.

5.2.      Користувач вносить плату за цим Договором щомісячно не пізніше                    27 числа місяця, за який вноситься плата, шляхом перерахунку  відповідних  коштів на зазначений у цьому Договорі банківський рахунок.

5.3.      У разі нерозміщення ТС через зміну містобудівної ситуації, здійснення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування ТС, плата не нараховується, про що Користувач завчасно повідомляє Уповноважений орган. При цьому витрати, пов'язані з демонтажем та встановленням ТС, здійснюються за рахунок Користувача.

  1. 6.   Відповідальність Сторін

6.1.           За невиконання або неналежне виконання обов'язків за цим Договором винна Сторона відшкодовує іншій стороні завдані збитки  відповідно до чинного законодавства. Відшкодування збитків не звільняє винну сторону від виконання умов договору.

6.2.           У випадку прострочення платежів, передбачених пп. 5.1, 5.2 цього Договору, Користувач сплачує пеню від суми простроченого платежу за кожен день прострочення в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України.

6.3.           За невиконання зобов’язань, передбачених підпунктами 4.2.2, 4.2.5, 4.2.6, 4.2.9, 4.2.10 цього Договору, Користувач сплачує господарсько-правові штрафні санкції у вигляді штрафу в розмірі ___ (________) гривень за кожну ТС, розміщену з порушенням даних пунктів.

6.4.           Позовна давність щодо стягнення плати за цим договором та пені, передбачених пп. 5.1,  6.1 Договору, встановлюється строком в 4 (чотири) роки.

  1. 7.        Форс-мажор

7.1.           Сторони погодилися, що у випадку виникнення форс-мажорних обставин (дія непереборної сили, що не залежить від волі Сторін), що роблять неможливим виконання Сторонами передбачених даним договором зобов'язань, а також пожеж, повеней, іншого стихійного лиха чи сезонних природних явищ, Сторони звільняються від відповідальності за несвоєчасне, повне або часткове невиконання своїх зобов’язань на час дії зазначених обставин та приймають зобов’язання виконати свої зобов’язання після подолання перешкод у строк, який продовжується на період вказаних обставин.

7.2.           Обставинами непереборної сили вважаються: війна чи воєнні дії, повстання, мобілізація, блокади, ембарго, інших міжнародних санкцій, валютних обмежень, епідемії, пожежі, вибухи, дорожні та природні катастрофи, а також інші події, котрі визнані такими, компетентними державними органами.

7.3.           Сторона, яка не в змозі виконати свої зобов’язання за  Договором в силу причин, зазначених  пп. 7.1 цього Договору, протягом 20 (двадцяти) діб інформує іншу Сторону про наявність, виникнення і припинення дії форс-мажорних обставин з обов’язковим офіційним підтвердженням, виданим Торгово-промисловою палатою України або іншим уповноваженим на це державним органом.

7.4.           У випадку, якщо дія зазначених обставин триває більше 2 (двох) календарних місяців, кожна зі Сторін має право на розірвання даного договору і не несе відповідальності за таке розірвання за умови, що вона сповістить про це іншу Сторону не пізніше, ніж за 20 (двадцять) днів до розірвання.

  1. 8.        Термін дії Договору

8.1.           Договір набирає чинності з моменту його укладання та за умови наявності відповідного паспорту прив’язки ТС.

8.2.           Договір є укладеним з моменту його підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх печатками.

8.3.      Договір укладений з ___________________ по __________________ 

            Продовжено з ___________________ по __________________

Уповноважений орган __________            Користувач ______________________

                                      МП                                                                     МП

                  

 

            Продовжено з ___________________ по __________________

Уповноважений орган ________________ Користувач ______________________

                                      МП                                                                     МП 

 

8.4.           Заява про продовження Договору подається до Уповноваженого органу за місяць до моменту закінчення терміну його дії. Заяви, подані Користувачем з порушенням цього строку, Уповноваженим органом не розглядаються.

8.5.           Договір не може бути укладений на термін який перевищує термін дії паспорту прив’язки ТС.

8.6.           Договір не може бути продовжений у розі закінчення або не продовження терміну дії паспорту прив’язки ТС.

8.7.           Договір достроково припиняє свою дію:

8.7.1.    За взаємною згодою Сторін.

8.7.2.    За рішенням суду.

8.7.3.    У випадку припинення однієї зі Сторін без правонаступництва.

8.7.4.    У випадку розірвання Договору Уповноваженим органом у односторонньому порядку.

  1. 9.   Заключні положення

9.1.           Сторони у тижневий термін листом повинні письмово повідомити одна одну про зміну свого найменування, місцезнаходження, платіжні реквізити, систему оподаткування або реорганізацію.

9.2.           У разі виникнення між Сторонами суперечок щодо виконання або тлумачення Договору, вони намагатимуться вирішити їх шляхом переговорів. При недосягненні порозуміння, спір передається на розгляд до господарського суду Одеської області.

9.3.           У випадку демонтажу ТС, місце її розташування має бути приведено Користувачем у стан, не гірший від того, що існував до розміщення на ньому ТС.

9.4.           Усі зміни, доповнення та додатки до цього Договору мають однакову з ним юридичну силу, якщо вони підписані Сторонами або їхніми уповноваженими представниками, і є невід'ємною частиною Договору.

9.5.           Після підписання Договору всі попередні погодження, переговори та листування як в усній, так і в письмовій формі, що стосуються його предмету, втрачають юридичну силу, але можуть братися до уваги при тлумаченні умов цього Договору.

9.6.           Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу.

 

 

  1. 10.             Місцезнаходження та платіжні реквізити Сторін

 

 

 

Уповноважений орган                                               КОРИСТУВАЧ

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК № 1

 

до договору № ____ від _______________ 201___ р.
на розташування пересувних

тимчасових споруд для  здійснення підприємницької діяльності

 

Паспорт прив’язки № ____ від ___________201___Р. з терміном дії до _______________________201___р.

Фотофіксація місця розташування ТС з прив’язкою до місцевості

 

Фотофіксація

10Х13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                МП                                                                                                                        МП

Адреса розміщення та тип ТС: ___________________________________

______________________________________________________________

 

Начальник (в.о. начальника)         управління:

                                                                      МП

 

Користувач:

                                                                                      МП

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток № 3

до Правил розміщення ТС для провадження підприємницької діяльності та елементів вуличної торгівлі у місті  Одесі

 

 

ДОГОВІР

на право користування місцями для розташування елементів вуличної торгівлі.

 

м. Одеса                                                                              "__" __________" 201_ р. 

 

____________________________________________________, що в подальшому іменується "Уповноважений орган" в особі начальника __________________, який діє на підставі Положення, з одного боку,

та

____________________________________________________________________, що в подальшому іменується "Користувач" та діє на підставі _______________________, з іншого боку, які разом іменуються "Сторони", а кожна окремо "Сторона", уклали цей Договір про наступне:

  1. 4.        Терміни, що застосовуються у Договорі

4.1.           Терміни, що застосовуються в цьому Договорі вживаються у значенні, визначеному актами законодавства, актами органів місцевого самоврядування                   м. Одеси та міського голови.

4.2.           Терміни, що застосовуються в цьому Договорі, та не визначені в чинному законодавстві або актах місцевого самоврядування, вживаються з урахуванням специфіки відносин, які виникають у процесі погодження та розташування пересувних тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

  1. 5.        Предмет Договору

5.1.           Уповноважений орган надає Користувачу право за плату тимчасово використовувати місця під розташування елементів вуличної торгівлі (далі за текстом – елемент торгівлі) на територіях, які є комунальною власністю територіальної громади міста Одеси, або інших об’єктах, що перебувають на утриманні органів, підприємств, установ та/або організації Одеської міської ради та не передані у власність іншим особам.

5.2.           Підставою для розміщення елементу торгівлі в межах м. Одеси за цим договором є лист-рішення (позитивна відповідь з печаткою відповідної районної адміністрації Одеської міської ради та підписом її керівника (уповноваженої особи) щодо можливості розмістити елемент торгівлі за заявленою адресою.

5.3.           Лист-рішення  є невід’ємною частиною цього договору.

5.4.           Розташування елементу торгівлі та розрахунок плати за користування місцем для розташування елементу торгівлі здійснюється згідно додатків до цього Договору.

 

5.5.           Користувач використовує надані йому місця за цільовим призначенням з дня укладання Сторонами цього Договору та сплачує вартість користування цими місцями в порядку та на умовах, визначених цим Договором.

  1. 6.      Права та обов'язки Уповноваженого органу

6.1.  Уповноважений орган має право:

6.1.1.                Здійснювати інвентаризацію, огляд, обстеження елементів торгівлі розташованих відповідно до цього Договору на предмет додержання користувачем Правил їх розміщення внаслідок виявлення фактів недотримання останніх, складати акти фіксації виявлених порушень, надавати Користувачу обов’язкові для виконання вимоги (приписи) про усунення таких порушень щодо розміщення та експлуатації елементів торгівлі..

6.1.2.    У випадку припинення Договору з передбачених ним підстав провести демонтаж власними силами або залучити третіх осіб задля проведення демонтажу елементів торгівлі, належних Користувачу.

6.1.3.    Користуватись іншими правами, передбаченими чинним законодавством.

6.1.4.    Надавати обов’язкові для виконання вимоги про усунення порушень.

6.1.5.    Вимагати здійснення демонтажу елементу торгівлі у разі порушень Правил розміщення елементів торгівлі

6.1.6.    У разі не виконання Користувачем вимоги про демонтаж елементу торгівлі, самостійно або з допомогою третіх осіб здійснити демонтаж елементу торгівлі.

6.1.7.    В односторонньому порядку розірвати цей Договір у наступних випадках:

-         елемент торгівлі демонтовано;

-          у зв’язку з несплатою коштів, передбачених розділом 5 цього Договору, протягом одного та більше місяців поспіль;

-         у випадку невикористання місць під розташування елементів торгівлі, визначених цим Договором, безперервно протягом одного та більше місяців поспіль;

-         у разі допущення грубого порушення Правил розміщення елементу торгівлі;

-         елемент торгівлі розташовано не на тих місцях та не за тими адресами які визначено у цьому Договорі;

-         фактично розміщені елементи торгівлі не відповідають виду, типу, та характеристикам визначеним у додатках до цього Договору;

6.1.8.    У випадку припинення Договору з передбачених ним підстав провести демонтаж власними силами або залучити третіх осіб задля проведення демонтажу ТС, належних Користувачу.

6.1.9.    Користуватись іншими правами, передбаченими чинним законодавством.

6.2.           Уповноважений орган зобов’язаний:

6.2.1.    Не перешкоджати розміщенню елементів торгівлі на місцях, визначених цим Договором, за умови дотримання Користувачем вимог встановленого порядку розміщення елементів торгівлі.

6.2.2.    Перевіряти зовнішній вигляд, технічний та санітарний стан елементу торгівлі, розташованих на місцях, визначених цим Договором, для винесення відповідних приписів з вимогою усунення виявлених недоліків та/або порушень.

6.2.3.    На письмове звернення Користувача надати йому необхідну інформацію щодо встановленого порядку розміщення елементу торгівлі.

6.3.           Уповноважений орган не несе відповідальність за зобов'язаннями Користувача.

  1. 11.             Права та обов'язки Користувача

11.1.  Користувач має право:

11.1.1.Вимагати передачі йому у встановлений термін місця для розташування елементів торгівлі відповідно до адрес та місць які зазначені у додатках до цього Договору.

11.1.2.Використовувати елементи торгівлі з дотриманням положень цього Договору та Правил розміщення .

11.1.3.Користуватись іншими правами, передбаченими чинним законодавством.

11.2.       Користувач зобов'язаний:

11.2.1.Встановлювати елементи торгівлі з дотриманням встановленого порядку розміщення.

11.2.2.Утримувати елемент торгівлі в належному технічному та санітарному стані. На письмову вимогу Уповноваженого органу провести відповідні роботи з підвищення естетичного та/або технічного стану елементу торгівлі.

11.2.3.Без зволікань усувати порушення встановленого порядку розміщення елементів торгівлі.

11.2.4.Своєчасно та в повному обсязі сплачувати кошти за цим Договором.

11.2.5.За свій рахунок усувати пошкодження, комунікацій, елементів благоустрою та озеленення, спричинених встановленням чи експлуатацією елементу торгівлі.

11.2.6.Відшкодовувати в повному обсязі балансоутримувачу місця матеріальну шкоду, заподіяну місцю розташування елементу торгівлі.

11.2.7.     Демонтувати елемент торгівлі в термін зазначений у вимозі (приписі) Уповноваженого органу, у разі виникнення нагальної потреби чи при зміни містобудівної ситуації на місці розташування елементу торгівлі.

11.2.8.     Після проведення демонтажних робіт не з причин зазначених у п. 4.2.7.  привести місце розміщення елементу торгівлі у належний стан.

11.2.9.     Виконувати вимоги (приписи) Уповноваженого органу  у визначені у них строки.

11.2.10.Відшкодовувати у повному обсязі витрати Уповноваженого органу, понесені останнім, з вини Користувача у зв’язку з невиконанням вимог про усунення виявлених порушень встановленого порядку розміщення елементів торгівлі.

11.3.  Користувач не несе відповідальність за зобов'язаннями Уповноваженого органу.

  1. 12.             Плата та порядок розрахунків за Договором

12.1.  Плата за цим Договором визначається на підставі тарифів та коригуючих коефіцієнтів до них, встановлених виконавчим комітетом Одеської міської ради та чинних на момент укладання цього Договору.

12.2.  Користувач вносить плату за цим Договором щомісячно не пізніше                    27 числа місяця, за який вноситься плата, шляхом перерахунку  відповідних  коштів на зазначений у цьому Договорі банківський рахунок.

12.3.  У разі нерозміщення елементу торгівлі через зміну містобудівної ситуації, здійснення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування елементу торгівлі, плата не нараховується, про що Користувач завчасно повідомляє Уповноважений орган. При цьому витрати, пов'язані з демонтажем та встановленням елементу торгівлі, здійснюються за рахунок Користувача.

  1. 13.             Відповідальність Сторін

13.1.       За невиконання або неналежне виконання обов'язків за цим Договором винна Сторона відшкодовує іншій стороні завдані збитки  відповідно до чинного законодавства. Відшкодування збитків не звільняє винну сторону від виконання умов договору.

13.2.       У випадку прострочення платежів, передбачених пп. 5.1, 5.2 цього Договору, Користувач сплачує пеню від суми простроченого платежу за кожен день прострочення в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України.

13.3.       За невиконання зобов’язань, передбачених підпунктами 4.2.2, 4.2.5, 4.2.6, 4.2.9, 4.2.10 цього Договору, Користувач сплачує господарсько-правові штрафні санкції у вигляді штрафу в розмірі ___ (________) гривень за кожен елемент торгівлі, який розміщено з порушенням даних пунктів.

13.4.       Позовна давність щодо стягнення плати за цим договором та пені, передбачених пп. 5.1,  6.1 Договору, встановлюється строком в 4 (чотири) роки.

  1. 14.   Форс-мажор

14.1.       Сторони погодилися, що у випадку виникнення форс-мажорних обставин (дія непереборної сили, що не залежить від волі Сторін), що роблять неможливим виконання Сторонами передбачених даним договором зобов'язань, а також пожеж, повеней, іншого стихійного лиха чи сезонних природних явищ, Сторони звільняються від відповідальності за несвоєчасне, повне або часткове невиконання своїх зобов’язань на час дії зазначених обставин та приймають зобов’язання виконати свої зобов’язання після подолання перешкод у строк, який продовжується на період вказаних обставин.

14.2.       Обставинами непереборної сили вважаються: війна чи воєнні дії, повстання, мобілізація, блокади, ембарго, інших міжнародних санкцій, валютних обмежень, епідемії, пожежі, вибухи, дорожні та природні катастрофи, а також інші події, котрі визнані такими, компетентними державними органами.

14.3.       Сторона, яка не в змозі виконати свої зобов’язання за  Договором в силу причин, зазначених  пп. 7.1 цього Договору, протягом 20 (двадцяти) діб інформує іншу Сторону про наявність, виникнення і припинення дії форс-мажорних обставин з обов’язковим офіційним підтвердженням, виданим Торгово-промисловою палатою України або іншим уповноваженим на це державним органом.

14.4.       У випадку, якщо дія зазначених обставин триває більше 2 (двох) календарних місяців, кожна зі Сторін має право на розірвання даного договору і не несе відповідальності за таке розірвання за умови, що вона сповістить про це іншу Сторону не пізніше, ніж за 20 (двадцять) днів до розірвання.

  1. 15.   Термін дії Договору

15.1.       Договір набирає чинності з моменту його укладання.

15.2.       Договір є укладеним з моменту його підписання Уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх печатками.

15.3.  Договір укладений з ___________________ по __________________ 

            Продовжено з ___________________ по __________________

Уповноважений орган __________            Користувач ______________________

                                      МП                                                                     МП

                  

            Продовжено з ___________________ по __________________

Уповноважений орган ________________ Користувач ______________________

                                      МП                                                                     МП 

 

15.4.       Заява про продовження Договору подається до Уповноваженого органу  за п’ять робочих днів до моменту закінчення терміну його дії. Заяви, подані Користувачем з порушенням цього строку, Уповноваженим органом  не розглядаються.

15.5.       Договір достроково припиняє свою дію:

15.5.1.                       За взаємною згодою Сторін.

15.5.2.                       За рішенням суду.

15.5.3.                       У випадку припинення однієї зі Сторін без правонаступництва або смерті фізичної особи.

15.5.4.                       У випадку розірвання Договору Уповноваженим органом  у односторонньому порядку.

  1. 16.             Заключні положення

16.1.       Сторони у тижневий термін листом (у разі якщо, це юридична особа) повинні письмово повідомити одна одну про зміну свого найменування, місцезнаходження, платіжні реквізити, систему оподаткування або реорганізацію. У разі якщо Користувач є фізичною особою він зобов’язаний у той же термін повідомити про зміну адреси (реєстрації), призвіща (паспортних даних).

16.2.       У разі виникнення між Сторонами суперечок щодо виконання або тлумачення Договору, вони намагатимуться вирішити їх шляхом переговорів. При недосягненні порозуміння, спір передається на розгляд до встановленої Законом підсудності.

16.3.       У випадку демонтажу елементу торгівлі, місце його розташування має бути приведено Користувачем у стан, не гірший від того, що існував до розміщення на ньому елементу торгівлі.

16.4.       Усі зміни, доповнення та додатки до цього Договору мають однакову з ним юридичну силу, якщо вони підписані Сторонами або їхніми уповноваженими представниками, і є невід'ємною частиною Договору.

16.5.       Після підписання Договору всі попередні погодження, переговори та листування як в усній, так і в письмовій формі, що стосуються його предмету, втрачають юридичну силу, але можуть братися до уваги при тлумаченні умов цього Договору.

16.6.       Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу.

  1. 17.             Місцезнаходження та платіжні реквізити Сторін

 

Уповноважений орган                                             КОРИСТУВАЧ

ДОДАТОК № 1

 

до договору № ____ від _______________ 201___ р.
на розташування елементів вуличної торгівлі

 

Лист-рішення № ____ від ___________201___Р.

Фотофіксація місця розташування елементу торгівлі з прив’язкою до місцевості

 

Фотофіксація

10Х13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                МП                                                                                                                        МП

Адреса розміщення та вид, тип та опис елементу торгівлі: ______________________________________________________________

______________________________________________________________

 

Начальник (в.о. начальника)         управління:

                                                                                    МП

 

Користувач                                                                          МП

 

 

 

        

00021.02.2015, 4007 просмотров.

Добавить комментарий

Имя
E-mail
Телефон
Тема
Комментарий
Оценка
Показать другое число
Контрольное число*